Tarih : 22.05.2017
Pratik yemek tarifleri twitter Pratik yemek tarifleri pinterest Pratik yemek tarifleri delicious Pratik yemek google plus Pratik yemek tarifleri rss

Kızarmış Pasta

1.914 Defa okundu

 

Malzemeler;

 kızarmış pasta

Hamuru için:
2 su bardağı un
Yarım tatlı kaşığı tuz
Yarım tatlı kaşığı tarçın
2 yemek kaşığı pudra şekeri
2 yemek kaşığı sıvı yağ
1 yemek kaşığı limon suyu
7 yemek kaşığı maden suyu
Kızartmak için yeteri kadar sıvı yağ
Kreması için :
3 adet yumurta
Yarım su bardağı toz şeker
2,5 yemek kaşığı un (silme)
1 su bardağı süt
1 paket vanilya

 

Yapılışı;

 

Kızarmış Pasta, son zamanların en çok yapılan ve lezzet konusunda önemli olan bir Pasta türüdür. Unun orta kısmını bir güzel açma yapın. Daha sonra tarçın, tuz, pudra şekeri ile bir güzel karıştırma yapmanız gerekmektedir.

-reklamlar-

 

Bu aşamadan sonra sıvıyağ, maden suyu ve limon suyunu ekleme yapınız. Bu şekilde 5 dakika karışım yani yoğurma işlemine devam edin. Bu şekilde elde ettiğiniz hamuru yaklaşık 1,5-2 saat normal bir oda sıcaklığında dinlendirmeye alınız. Hamuru iki eşit parçaya ayırın ve daha sonra da unlamış olduğunuz masanın üzerine yayın. Ortadan ikiye katlayarak kıvırıp açma işlemi yapın ve bu işleme devam ediniz.

 

Sonra hamuru unlayacağınız bir oklava ile ince şekilde açınız. 10 cm çapında yuvarlak olacak şekilde kesme yapın. Sonra yağı ısıtın ve elde ettiğiniz hamuru bu yağ içine alarak kızarmaya bırakın. Şimdi ise krema aşamasına geçmek için yumurta ve şekeri mikser yarımı ile karıştırma yapın ve bu şekilde krema elde ediniz.

 

Kaynattığınız şekerli sütü krema ile kavuşturun ve daha sonra elde ettiğiniz malzemeleri bir kap içinde birleştirerek kendi kıvamınızda pastanın şeklini ve kıvamını tutturma yapın.

Bir önceki yazımız olan Çok Çilekli Pasta başlıklı makalemizde Çok Çilekli Pasta, Malzemeleri ve Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medya da Paylaş:

BENZER TARİFLER :Kategori: Pastalar
Yazar by | 06 Ekim 2013 | 0

Yorum Gönderin